H0 - Parní lokomotiva 310.20 BBÖ Ep.II / ROCO 70330

Kód: 70330RO
Novinka
Značka: ROCO
ZDARMAZDARMA
Roco 70330
11 023 Kč
Bude vyrobeno
Možnosti doručení
Novinka 1Q/2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

NOVINKA 2023! Výroba 1Q/2023.

ROCO katalog 2023

Pohon na dvou nápravách tendru a přes kardanový hřídel na všech třech hnacích nápravách lokomotivy.

■ Jemně propracovaný podvozek
■ filigránská reprodukce ovládání
■ kovová loukoťová kola NEM v jemném měřítku
■ otevírací dvířka kouřové komory
■ mnoho samostatně připojených detailů

Vzhledem ke zvýšené hmotnosti vlaků v rychlíkové dopravě se nejvlivnější konstruktér pro stavbu rakouských parních lokomotiv ing. Dr. h.c. Karl Gölsdorf, vyvinul v roce 1906 novou expresní lokomotivu s uspořádáním kol 1'C2'. Ta měla oproti v mnoha zemích oblíbenému typu Pacific "obrácené" uspořádání náprav, což umožnilo umístit velký stojatý kotel s širokým roštem. Spolu s těžkým čtyřválcovým složeným motorem bylo možné vytvořit vysoce výkonnou lokomotivu navzdory nízkému rakouskému limitu nápravového zatížení, který činil pouze 14,5 t. Tato lokomotiva je mnoha železničními nadšenci považována za nejkrásnější parní lokomotivu v Rakousku.
Zatímco prvních 11 lokomotiv bylo dodáno v provedení s mokrou párou, dalších 90 exemplářů tohoto typu bylo uvedeno do provozu jako přehřáté parní lokomotivy řady 310 a kkStB je používala především na Nordbahn, Franz-Josefsbahn a Westbahn mezi Vídní a Salzburgem jako kvalitní osobní vlakovou dopravu.
"Ruské železo" bylo v raných železničních érách alternativou k základnímu nátěru a lakovanému plechu, ale představovalo také estetický prvek. Používal se pouze kolem míst lokomotivy s vysokým tepelným vyzařováním, jako je obložení kotle a válce.
Z černobílých fotografií, které máme k dispozici, vyplývá, že obložení "ruským železem" dostaly i lokomotivy řady 310. Barevné snímky tuto domněnku rovněž potvrzují. Pokud jde o barevné provedení, černě natřené obložení kouřové komory poskytuje výrazné akcenty. To přispívá k velmi atraktivnímu vzhledu této neobvyklé konstrukce lokomotivy.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: H0 - Parní lokomotivy
? Měřítko: H0
? Žel. správa: ÖBB Rakousko
? Epocha: II
? Výrobce: ROCO
? DCC konektor: NEM652
V prodeji od: Novinka 2023, 1Q/2023
? rozměr mm: 248
? poloměr mm: 358
Stát: Rakousko

VIDEO novinky Roco 2023 v češtině

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: