UPOZORNĚNÍ! Prodejna je opět od 1. června otevřena v letním režimu - pondělí 13-16 hodina, út-čt 10-12 a 13-16 a v pátek 10-12 hodina.

TT - Šablony pro flexi koleje KUEHN, set 4 ks 321-453 mm / KaModel TT/K/SET

Kód: TT/K/SET
Novinka
Značka: KaModel
1 590 Kč 1 314 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
pomůcka pro pokládku flexikolejí

Detailní informace

Detailní popis produktu

Radiusy 321 mm + 365 mm + 409,25mm + 453,27mm

Profesionálně vyrobené šablony z pevné slitiny duralu pro snadnou pokládku flexi kolejiva. Umožní práci i těm, kteří se použití flexi kolejí
vyhýbali právě z důvodu nesnadného položení. Šablony umožňuji pokládku tak jednoduše jakoby by jste pracovali s pevnými kolejemi

Jsou vyrobeny ve všech normalizovaných rádiusech výrobce kolejí a s pomocí nasazovacích spojek je dodržená přesná osová rozteč kolejí a správný průjezdný průřez

1. Před stavbou kolejiště promyslete jaké poloměry budete při stavbě kolejiště používat a podle této rozvahy si zakupte šablony. Nejmenší poloměr je dodávaný bez spojek, každý další se 2 spojkami. Kompletní set poloměrů má spojky pro spojení všech poloměrů šablon.
2. Šablony jsou smontované tak aby na kolejích seděli co nejtěsněji ale zároveň se s nimi dalo posouvat. Podle aktuální potřeby lze "ťěsnost" doladit povolením šroubků imbusovým klíčem a seřídit přímo na koleji.
3. V případě vícekolejné tratě pokládku zahajte od nejmenšího poloměru. Každý další poloměr položíte pomocí spojených šablon velmi precizně a s dodržením přesné rozteče kolejí.
4. Pro upevnění kolejí použijte nejlépe mikro šroubky o průměru 1 - 1,5mm , ev. malé hřebíčky. Šroubky i hřebíčky máme v nabídce.
5. První část koleje přišroubujte po celé délce šablony s roztečí šroubků 30 - 40mm . Poté posuňte šablonu max. o 1/3 její délky a připevněte další část. Tímto způsobem lze položit oblouk s velkou přesností. Na prvním oblouku si dejte záležet, každý další pokládaná kolej pomocí spojených šablon bude přesně kopírovat tu první.

Set 4ks propojených šablon (pro ilustraci)

Doplňkové parametry

Kategorie: Nářadí, pomůcky, vitrínky
? Měřítko: TT
Kolejivo: KUEHN
? Výrobce: KaModel
Typ: držák flexikolejí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

český výrobce doplňků pro modelovou železnici