UPOZORNĚNÍ! Prodejna bude i nadále uzavřena z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v okolí, výdej zboží bude možný stále po domluvě. O otevření prodejny budeme informovat.

TT - Návěstidlo AŽD žzčbž odjezdové / Němeček 590

Kód: TT590
Česko, Slovensko
Značka: Němeček
349 Kč 288 Kč bez DPH
není skladem
Položka byla vyprodána…
svítící semafor s LED

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model návěstidla AŽD

Odjezdová návěstidla zakazují a povolují odjezd vlaku ze stanice.

Podle důležitosti a frekvence dopravy ve stanici se staví na každém zhlaví jedno skupinové odjezdové návěstidlo v úrovni krajní výhybky (doplněné čtvercovou deskou s černým orámováním a černým pruhem směřujícím z levého dolního do pravého horního rohu). Pokud je skupinových návěstidel několik (pro účelně rozdělené skupiny kolejí( staví se před spojením kolejí každé skupiny. Ve stanicích s vysokou hustotou provozu se staví pro každou dopravní kolej samostatně. Odjezdová návěstidla nestaví u manipulačních kolejí, protože z těchto kolejí nesmí vlak odjet na širou trať. Světelná návěstidla osazená bílým světlem jsou návěstidla sloučená se seřaďovacími a platí pro jízdu vlaku i posun.

Toto návěstidlo lze použít i jako cestové návěstidlo. Cestová návěstidla se umisťují na dopravních kolejích určených pro projíždění vlaků mezi jednotlivými částmi rozsáhlejších stanic. Toto návěstidlo se nejčastěji používá jako cestové návěstidlo na hlavních dopravních kolejí, opakuje návěst na předchozím návěstidle a je umístěno v nedostatečné zábrzdné vzdálenosti od následujícího návěstidla (např. je-li stanice rozdělena přejezdem nebo je v oblouku a není vidět na odjezdové návěstidlo na zhlaví).

Napájecí napětí max. 16V, ideálně 12Vss. Stabilizované napětí 12V zvyšuje životnost LED diod.

Ovládání světel je možné různými klávesnicemi, tlačítky, přepínači, přes relé atd. V DCC režimu se návěstidla ovládají pomocí dekodérů světelných návěstidel.

* poslední fotky jsou ukázky podobných návěstidel
* zdroj textu je výrobce

Možno vybrat z více variant stožáru, čekací doba je pak ale několik měsíců a je třeba platba na náš účet před objednáním ( zakázková výroba)
Pokud chcete jinou než základní, vyberte si z obrázku níže a napište nám mail a v něm požadovaný kód. 

Nejedná se o hračku, ale model. K zapojení svítících diod a montáži do kolejiště je třeba mít základní modelářské znalosti.

POPIS návěstidel WIKIPEDIA

POPIS světelná návěstidla WIKIPEDIA

Doplňkové parametry

Kategorie: TT - světelná návěstidla
? Měřítko: TT
Verze návěstidla: odjezdové, bez konektoru
? Výrobce: Němeček
Typ osvětlení: LED
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: