TT - přípojný vůz Balm 050 169 ČSD / MTB

Kód: MTB050BALM
Česko, Slovensko Nová série
Značka: MTB
1 985 Kč
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

nová série 2023/2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Novinka  2021 První expedice 26.4.2021, nová série červenec, další podzim/zima 2021, nyní se čeká na novou sérii 2023/2024
.
Přípojné vozy nikdy neobsahují motor! Na rozdíl od běžných vozů ale můžou mít koncové osvětlení. Model přípojného vozu Balm k vozům  řad 850 a 851, v nátěru ČSD a označením Balm 050. Připojné  vozy byly navrženy pro vozbu osobních a rychlíkových vlaků na hlavních tratích a vyrobeny   v počtu  180ks   v továrně Vagónka Tatra  Studénka. U modelu nejsou žádné doplňky k osvětlení, potřebné k zapojení při montáži osvětlení, nová série 7/21 už nemá přípravu (tzn. desky osvětlení).

V případě zájmu o osvětlení doporučujeme si dokoupit univerzální osvětlení, nabídka zde.
Výrobce do vozů osvětlení již nemontuje, v manuálu může být mylná informace. V případě dotazů se obracejte přímo na výrobce.

Délka 205 mm
Hmotnost 70 g
Min. poloměr oblouku 300 mm
Osvětlení ne
Spřáhlo šachta dle NEM (standardně krátké spřáhlo)

             ODKAZ WIKIPEDIA

Doplňkové parametry

Kategorie: VŠE
? Měřítko: TT
? Žel. správa: ČSD
? Epocha: IV
Edice vozidel: Neobsahuje motor!
Stát: Československo
? Výrobce: MTB
V prodeji od: Novinka 2021
Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora Krasne, ale horsi jizdni vlastnosti 28.4.2021 14:22
Model je fakt hodne vydareny. Krasne detaily. Barva. Horsi je to s jizdnimi vlastnostmi. Podvozky nejsou tak pohyblive, jak bych na svem kolejisti uvital. Vuz rad vyskakuje v prudkem oblouku, protoze otaceni podvozku blokuji stupacky. To se da vyresit skalpelem.. :-D Horsi je najezd do kopce, kdy se vnitrni napravy obou podvozku ocitnou na chvili ve vzduchu. Pokud se najizdi na kopec v rovince.. vse OK. Pokud v oblouku, ktery navic meni svuj polomer, pak ocekavejte potize. Vozy jsou krasne, ale pro moje kolejiste budou potrebovat upravy. Montaz osvetleni se zda byt dost komplikovana. Ale bez svetel to nedava smysl, pri te cene. Celkove spokojeny. Az to sem tam upyluji.. bude vse OK.
Odpovědět
V Avatar autora jak je to verze? CSD nebo CD? 24.4.2021 10:20
dobry den, fotka souhlasi? Nebo souhlasi popisek?
Odpovědět
PK Avatar autora jak je to verze? CSD nebo CD? 27.4.2021 02:07
Po dodání bude fotografie aktualizována, před vyrobením je použita ilustrační fotografie podobné verze ČD. Nyní je již k dispozici alespoň foto z expedice, kde je vidět logo ČSD.

Česká firma MTB se zabývá výrobou modelové železnice H0, TT, N a elektroniky pro modelová kolejiště, např. špičkovými přestavníky.
Přestavníky pro výhybky i lokomotivy od firmy MTB jsou nejprodávanější značkou modelové železnice v ČR. 

Odkaz na výrobce MTB      Odkaz na letáky a katalogy